6 червня голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун разом із профільними фахівцями відвідали КЛПЗ «Ічнянська ЦРЛ» та КЗОЗ «Ічнянський ЦПМСД».

У рамках чергового моніторингового візиту обласні фахівці ознайомилися із станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у Ічнянському районі. Під час візиту обговорили стан виявлення та рівні захворюваності на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД, смертності від цих хвороб.

Обласними фахівцями були надані практичні поради щодо більш широкого застосування у роботі первинної ланки мікроскопії мазка мокротиння. Звернули увагу на необхідність на місцях приділяти особливу увагу наданню та покращенню послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення. Підкреслили важливість здійснення контрольованого лікування туберкульозу на амбулаторному етапі, використовуючи для цього можливі і доступні моделі лікування.

Рекомендували продовжити співпраюі лікарів фтизіатра, інфекціоніста, сімейних лікарів первинної мережі.
Обласні фахівці надали практичні рекомендації щодо облаштування відповідно до вимог нормативних документів місця і пункту для збору мокротиння від хворих з довготривалим кашлем, приведення у відповідність до вимог інфекційного контролю фтизіатричного кабінету та інфекційних захворювань
Провели зустріч з керівниками району та ОТГ.

Обговорили питання відкриття АРТ-сайту на на базі кабінету «Довіра».