Це захворювання вже понад 3 десятиліття посідає одне з перших місць за рівнем інвалідності та смертності українців.

Поширеність цукрового діабету з кожним роком викликає занепокоєння медиків, бо через фактори ризику це ендокринологічне захворювання вражає все більшу кількість людей. За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, нині в державі на цю недугу страждає понад 1,2 мільйона людей, причому за останні десять років їхня кількість збільшилася майже наполовину. На жаль, хвороба невиліковна, тому лише дотримання порад лікарів та обізнаність із чинниками, що можуть викликати симптоми захворювання, здатні продовжити життя тих, хто вже має цукровий діабет та упередити його появу у інших громадян.
Медики стверджують: всі жителі України знаходяться у зоні ризику щодо діабету, адже існує безліч факторів, які сприяють появі захворювання.

До таких факторів належать малорухливий спосіб життя, нераціональне харчування, ожиріння та надлишкова вага, а також зловживання алкоголем та тютюнокуріння. Високий ризик захворіти на цукровий діабет спостерігається у людей, які до нього генетично схильні, тобто, мають родичів з цукровим діабетом. На жаль, цукровий діабет часто проявляється вже тоді, коли він набуває загрозливої стадії, а до цього людина живе звичайним повсякденним життям, не здогадуючись, що хвороба вже оселилася в організмі. І коли вже людина відчуває постійну спрагу, втомлюваність, погіршення зору, визнає, що найменші подряпини на шкірі важко загоюються, різку втрату або збільшення ваги, роздратованість тоді вже, звертаючись досімейного лікаря чи ендокринолога, дізнається, що захворіла на цукровий діабет.
Незважаючи на різноманітність симптомів діабету, він доволі легко діагностується за допомогою визначення рівня глюкози у крові, як під час розгорнутого аналізу крові, так і за допомогою глюкометрів. Тому важливо, щоб у світлі підвищення ролі первинної ланки надання медичної допомоги у діагностиці захворювань глюкометри були у кожного сімейного лікаря, терапевта та педіатра.
Боротьба із цукровим діабетом не обмежується лише одним днем на рік. Враховуючи, що ця проблема має тенденцію до поширення та несе серйозну загрозу для здоров’я громадян, медики на всіх рівнях турбуються, як про ранню діагностику хвороби, так і її стримування задля покращення якості життя тих, хто живе із таким діагнозом.